85 Lat Radia Merkury - Dagadana i Snowman

Napisał Citizenerased.quicksnake.pl (») 6. 5. 2012 w kategorii Muzyka, czytaj: 972×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinedscn1781.jpg

Wczoraj w Poznańskim Parku Wilsona Radio Merkury koncertowo świętowało swoje 85 urodziny! Na scenie pojawiła się polsko - ukraińska Dagadana oraz nasz, rodzimy Snowman! Pogoda starała się pokrzyżować nam plany ale zwyciężyła muzyka! 

Pierwsza sceną zawładnęła Dagadana. Początek koncertu to przede wszystkim ciepłe dźwięki przebijajęce się przez kutryny deszczu do ludzi pochowanych pod drzewami i parasolami. Dagadana to dla mnie spore, ale pozytywne zaskoczenie! Ogromny ładunek radości i ciepła (tak, tego ciepła było mnóstwo) w muzyce oraz świetny kontakt z publicznością - szczególnie tą najmłodszą! Ciekawe było zastosowanie dziecięcych instrumentów w utworach, czego tam nie było - koniki, ośmiornice, młotki... I to wszystko wydawało jakieś dźwięki. Niekonwencjonalne ale bardzo pomysłowe! 

W końcu pogoda postanowiła odpuścić, w połowie koncertu deszcz ustał, więc w momencie pojawienia się na scenie Snowmana zagęściło się pod sceną. 

Panowie zaczęli od tytułowej piosenki z ostatniej płyty, czyli The Best Is Yet To Come. Set był dość krótki, usłyszeliśmy siedem utworów, ale nie zabrakło największych hitów! Lazy ( z pierwszej płyty), Bzdurrra, do której ma się wkrótce pojawić oficjalny teledysk oraz Niezmiennie zaśpiewane wspólnie z czwórką ochotników z publiczności! Na zakończenie muzycy uraczyli nas piosenką Tato, formacji Lumikulu*. Snowman to zdecydowanie kawał dobrego, energicznego i mocnego grania! Brzmienie ich utworów na żywo jest inne niż te płytowe - więcej tu emocji, emocji i jeszcze raz emocji!!! Za to wielki plus! No i Panowie ze Snowmana to bardzo miłe chłopaki! 

W trakcie finałowej piosenki powrócił deszcz, gdzieś było słychać grzmoty... 

Kto nie miał okazji jeszcze zobaczyć obu zespołów na żywo polecam! 

Na deser: Holy Fekin Shirt (moja naj, naj, naj piosenka) prosto z Parku Wilsona! 

Formacja LUMIKULU to Michał Kowalonek, wokalista i lider poznańskiej grupy SNOWMAN, muzycy tego zespołu oraz dzieci, które przyjęły zaproszenie do wspólnej zabawy i pracy.

Komentarze

Pokażstandard | od aktywnych | ostatni wpis | wszystko
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy


Nowy komentarz

Temat:
Imię:
Informacja e-mailem. *:
Komentarz:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [zdjęcie]
Proszę odpowiedzieć cyfrą: Suma jedenaście i cztery